3 lutego 2022
25 LAT POSŁUGIWANIA

-Pamiętam ten dzień, 3 lutego 1997, kiedy przyjechałem do Ustrzyk Dolnych. Była zima, było jeszcze więcej śniegu niż dzisiaj. Zatrzymałem auto na jezdni. Był tylko jeden wjazd od strony ulicy, który musiałem odśnieżyć. I pomyślałem sobie: „Co tu się dzieje?”.

Tak wspominał swój przyjazd do parafii ks. prałat Józef Bieniek, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych, który w dniu dzisiejszym, w pierwszy czwartek miesiąca, obchodzi 25-lecie posługiwania. Z tej też okazji została odprawiona Masza święta w intencji ks. Proboszcza, którą sprawował ks. Paweł Zając, wikariusz naszej parafii, a liturgię ubogacił śpiew scholi.

W imieniu Parafian i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej podziękowania złożył Czesław Urban, skarbnik Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Jak sam podkreślił, trudno ująć w słowa ten okres 25. lat duszpasterskiego posługiwania, bo żadne słowa tego nie wyrażą najpełniej, zwłaszcza trudu i troski o powierzoną wspólnotę parafialną na wielorakich płaszczyznach.

Do tych słów nawiązał ks. Proboszcz. W skrócie przypomniał początki, kiedy należało wymienić okna, przerobić centralne ogrzewanie, bo przy mrozie sięgającym -20 stopni, w pomieszczeniach temperatura sięgała +15 stopni. I pewnie to najważniejsze wyzwanie, jakim była renowacja i rozbudowa świątyni, trwająca 14 lat.

Dziękując za pamięć i dar modlitwy, ks. Proboszcz wspomniał o wyzwaniach, które czekają w bieżącym roku całą wspólnotę parafialną. Są nimi święcenia kapłańskie dwóch księży diakonów: Mariusza Fala i Macieja Organa, konsekracja świątyni (przewidziana 22.05.), wizytacja kanoniczna i być może wykonanie popiersia ks. bpa Sebastiana Pelczara, który konsekrował świątynię.

Dziękujemy księże Józefie za Twoją posługę, zwłaszcza w tych trudnych i zarazem dziwnych czasach, za to, że nieustannie przypominasz nam o naszej tożsamości, o wierności Kościołowi i Ewangelii. Życzymy wytrwałości, natchnień Ducha Świętego i opieki naszej Patronki świątyni – Matki Bożej, Królowej Polski i Matki Kapłanów.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone