1 czerwca 2019
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NOWYCH CEREMONIARZY W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. w Ośrodku Formacyjno–Wypoczynkowym Domowego Kościoła NAZARET-HELUSZ w Woli Węgierskiej odbyło się archidiecezjalne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, w czasie którego nastąpiło podsumowanie pracy formacyjnej w grupach parafialnych.

W czasie spotkania nastąpiło m. in. uroczyste błogosławieństwo nowych ceremoniarzy archidiecezji przemyskiej. Z naszej parafii dwóch ministrantów – Maksymilian Karkut i Krystian Podkalicki – przez posługę ks. bp. Stanisława Jamrozka zostało mianowanych ceremoniarzami. W kończącym się roku szkolnym wzięli oni udział w Szkole Ceremoniarza uczestnicząc cztery raz w weekendowych warsztatach prowadzonych przez ceremoniarza archidiecezjalnego, a zarazem sekretarza metropolity przemyskiego, ks. dr Łukasza Jastrzębskiego.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone