24 grudnia 2018
BOŻE NARODZENIE 2018

Program duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem W MOCY BOŻEGO DUCHA, stwarza doskonałą okazję do tego, by na naszą wiarę i pobożność spojrzeć przez pryzmat prawdy o Duchu Świętym. Skupia się on na misji ochrzczonych i bierzmowanych, którzy dzięki mocy Ducha Świętego i przyjęcia jego darów, są ściślej wszczepieni w Chrystusa, wzmocnieni więzią z Kościołem i posłani do dawania świadectwa wierze słowem , któremu towarzyszą czyny.

Boże Narodzenie jest wielką refleksją związaną z przyjściem na świat Bożego Syna, a zarazem wyzwaniem do odbudowywania w Mocy Ducha Świętego naszej tożsamości jako chrześcijan i wynikającego stąd posłannictwa.  

Bycie chrześcijaninem to ciągłe formowanie dojrzałości wiary i związanej z nią odpowiedzialności za rozwój i przyszłość Kościoła, to podjęcie misji szerzenia wiary i jej obrony oraz mężne wyznawanie Chrystusa na wszystkich płaszczyznach życia. Nie wolno gubić, czy rozmazywać swej tożsamości jako wierzących, tożsamości bycia Kościołem, ale trzeba iść odważnie z autentyczną wiarą w środowiska, które ją zagubiły i to jest wezwanie dla każdego z nas.

W tym duchu  składamy życzenia obfitych łask Nowonarodzonego: Życzenia dla małżonków i rodziców, dla rodzin, dla starszego pokolenia, które swoją mądrością i wiarą ubogaca młodych. Życzenia zafascynowania i zachwytu osobą Syna Bożego Jezusa, co sprawia, że człowiek staje się zdolny mocą Ducha Św. do przemiany siebie, i do działania na rzecz przemiany innych.

Niech Jezus ciągle rodzi się w naszym życiu, a nasze chrześcijaństwo niech coraz bardziej staje się świadectwem zdolnym przemieniać innych.

Niech napełnia serca wiarą, nadzieją i miłością i ubogaca codzienność 2019 roku swoim błogosławieństwem.

Zdrowych, radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz szczęśliwego Nowego Roku życzę wraz z księżmi wikariuszami Jackiem i Piotrem…

Ks. Józef Bieniek, proboszcz

Ks. Jacek Bram

Ks. Piotr Krzych

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone