25 grudnia 2020
BOŻE NARODZENIE 2020

Przeżywamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: ”Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Stanowi on drugą część trzyletniego cyklu „Eucharystia daje życie”.

W kontekście Eucharystii patrzymy dzisiaj na Święta Bożego Narodzenia.

Świętując Boże Narodzenie, wędrujemy od żłóbka do Eucharystii: Uświadamiamy sobie, że wyjście Boga ku człowiekowi nie skończyło się na Jego narodzeniu w nędznej szopie. Znalazło dopełnienie w Jego Zbawczej Ofierze, która jest uobecniona w każdej Mszy św. Dlatego szopka betlejemska w tym roku liturgicznym w szczególny sposób wpisana jest

w ofiarny ołtarz Eucharystii. Przeżywanie bowiem jakiejkolwiek tajemnicy zbawienia w oderwaniu od Eucharystii byłoby umniejszeniem Bożej miłości.

   Pan przyszedł i jest obecny wśród nas z darem zbawienia. Na ten dar trzeba otworzyć serca i przestrzenie życia osobistego, rodzinnego, społecznego, a wobec różnorakich zagrożeń jakże wymownie brzmią słowa kolędy: „Bóg się rodzi…”

   Odwagi w wyznawaniu wiary we Wcielone Słowo i dumy z Ewangelii Życia, zdrowia i bezpieczeństwa w świętowaniu Tajemnicy dzisiaj i w perspektywie Nowego Roku

 

                                                                               życzy

Ks. Józef Bieniek, proboszcz

Ks. Jacek Bram, wikariusz

Ks. Sebastian Mucha, wikariusz

 

Szopka w naszym kościele

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone