11 maja 2015
Celebracja Białego Tygodnia

Biały tydzieńW ubiegłą niedzielę odbyła się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas trzecich. Od poniedziałku rozpocznie się dla nich „Biały tydzień”.

Termin ten wywodzi się z tradycji pierwszych chrześcijan. Nowi członkowie Kościoła przez tydzień nosili białe szaty na znak swojego zjednoczenia z Chrystusem. Okres oktawy odbywa się w podobnym nastroju jak sama uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, wciąż obowiązują komunijne stroje, a oprawa mszalna zbliżona jest do przebiegu mszy świętej komunijnej. Okres Białego Tygodnia służyć ma wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii.

Zapraszamy każdego dnia przez najbliższy tydzień na godzinę 18.00 dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i bliskimi na wspólne przeżywanie tych wyjątkowych celebracji eucharystycznych.

 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone