1 października 2016
Do Maryi po miłosierne serce

Ważnimage002ym wydarzeniem w życiu młodego człowieka jest ukończenie szkoły, a w przypadku wielu uczniów zdanie egzaminu maturalnego, nazywanego też egzaminem dojrzałości. Wraz z nim kończy się okres obowiązkowej nauki oraz otwiera się droga do podjęcia studiów. Dlatego tradycyjnie w pierwszą sobotę października, młodzież maturalna Archidiecezji Przemyskiej pielgrzymowała na Jasną Górę. Również młodzież z Ustrzyckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego wraz z Księdzem Katechetą Rafałem wyruszyła w pielgrzymią drogę, aby dziękować Panu Bogu za łaskę wiary, za minione lata nauki oraz wypraszać potrzebne łaski na czas dalszych życiowych decyzji. Wszystkich maturzystów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Stolicy Mądrości.

Maryjo, Niewiasto słuchająca,
otwórz nam uszy i serca, aby w gąszczu słów tego świata
umieli usłyszeć Słowa Twojego Syna,
i tak wsłuchiwać się w realia świata, w którym żyjemy,
aby usłyszeć troski napotkanych osób,
zwłaszcza biednych i potrzebujących.

Maryjo, Niewiasto trudnych decyzji,
oświeć nasz umysł i nasze serce,
byśmy bez wahania umieli przyjąć
Słowo Twojego Syna Jezusa
I z odwagą podejmowali ważne decyzje,
Wolne od manipulowania naszym życiem.

Maryjo, Niewiasto działania,
spraw, aby nasze ręce i stopy kierowały się „z pośpiechem” ku innym,
aby nieść im miłosierdzie i miłość Twojego Syna Jezusa,
by – tak jak Ty – nieść światu światło Ewangelii.
Amen.

MODLITWA UŁOŻONA PRZEZ PAPIEŻA FRANCISZKA
I odmówiona na Placu św. Piotra w Rzymie
31 maja 2013r.

zdjęcia z pielgrzymki na stronie www.przemyska.pl

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone