8 grudnia 2021
DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE OTRZYMAŁY MEDALIKI

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały poświęcone medaliki. Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Zając, który też wygłosił okolicznościową homilię. W obecności Rodziców, ks. Paweł uroczyście nałożył na szyję Medaliki, które przybliżają do I Komunii św.

Pierwsza Komunia dziecka stanowi szczególne wydarzenie, nie tylko w życiu samego dziecka, ale także w życiu jego rodziny. Komunia Święta jest ważnym, ale kolejnym po chrzcie świętym etapem na drodze formacji dziecka. Rodzice i rodzeństwo, a także dziadkowie czy krewni mają możliwość pomóc w przygotowaniu się do tego wielkiego wydarzenia. Jednak najbardziej doniosłe zadanie, przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii, przynależy przede wszyst­kim do rodziców, którzy są jego pierwszymi i najważniejszymi katechetami oraz wychowawcami.

Niepokalana dziewico, Maryjo – módl się za nami

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone