9 kwietnia 2017
IDŹCIE I GŁOŚCIE!

Uroczystą Eucharystią w Ustrzykach Dolnych zakończyło się XXIII Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Pod kościołem Matki Bożej Królowej Polski odbyło się najpierw poświęcenie palm, stamtąd wyruszyła procesja do Parku pod Dębami, gdzie celebrowana była Msza Święta. Przewodniczył jej abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, koncelebrowali abp senior Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek oraz licznie zgromadzeni kapłani.

 

W homilii Ksiądz Arcybiskup zachęcał zgromadzonych do spojrzenia na ewangelicznych bohaterów drugiego planu, którzy zasługują na podziw. To np. niewiasta, która namaściła Jezusa w przeddzień jego śmierci. Z podziwem popatrzeć należy także na Dobrego Łotra, który prosił „Wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do swojego Królestwa”. Podobnie można spojrzeć na setnika, który wyznał wiarę.

– Trzeba, aby każdy z nas odnalazł się w którejś z tych postaci – mówił kaznodzieja. – Trzeba, abyśmy odnaleźli się w Piotrze, entuzjastycznym, choć grzesznym. A może w takim jak Szymon, przymuszonym do jakiegoś gestu dobra.

Ksiądz Arcybiskup wszystkich zachęcał do działania: – Możemy wiele zrobić! O tym świadczy Wasza obecność w Ustrzykach. Niech pozostanie po nas ślad dobroci. Sprawcie, aby wasze życie było narzędziem ulepszania świata.
Idźcie i głoście! – wołał w myśl hasła Spotkania Młodych. – To na Was czeka świat, archidiecezja, seminarium, nowicjaty, placówki misyjne. Czeka archidiecezja, abyście założyli piękne rodziny i budowali świat.

W 23-letniej historii Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej, w Ustrzykach Dolnych młodzież gościła po raz pierwszy. W przyszłym roku miejsce będzie także nowe – Spotkanie odbędzie się w Radymnie!

źródło: radiofara.pl

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone