15 stycznia 2017
Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen miłości i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Tegoroczne jasełka były wyjątkowe. A dlaczego?

Zazwyczaj w czasie szkolnych inscenizacji nauczyciele znajdują się za kulisami. Tym razem chyba po raz pierwszy w historii szkoły, pedagodzy i rodzice razem z dziećmi pojawili się na scenie. Nowonarodzone Dziecię powitali Aniołowie, śnieżynki, pasterze wraz z owieczkami, dostojni Królowie z okazałym wielbłądem oraz mieszkańcy lasu. Wszyscy udali się do żłóbka, by przy dźwiękach kolęd oddać pokłon i złożyć dary.
Była to również okazja do zaprezentowania umiejętności aktorskich naszych nauczycieli, rodziców i uczniów. Cała sceneria została odebrana z wielkim entuzjazmem i nagrodzona wielkimi brawami.

Premiera „Jasełek” odbyła się tuż przed świętami wobec społeczności szkolnej, zaś 8 stycznia w Ustrzyckim Domu Kultury wobec licznie zgromadzonych osób. Swoją obecnością zaszczycili Ks. Proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ks. Prałat Józef Bieniek, władze samorządowe w osobie pana Burmistrza Bartosza Romowicza, Pan Dyrektor UDK Wojciech Szott. Nad całością przygotowań czuwały s. Zelia Mamroł przy współudziale p. Elwiry Kociszewskiej, stronę muzyczną przygotowała p. Janina Malicka a choreografię układu tanecznego śnieżynek p. Katarzyna Ożóg.

Gorące podziękowanie składamy Dyrekcji ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych pani Krystynie Jasińskiej, jak również wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom oraz rodzicom.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone