3 lutego 2016
Katechezy Przedślubne w naszej parafii

W dniu dzisiejszym zakończyła się kolejna seria Katechez Parafialnych przygotowujących do Sakramentu Małżeństwa. Uczestniczyło w niej dziewiętnaścioro kandydatów do sakramentu małżeństwa. Uczestnicy katechez pochodzili z różnych wspólnot: Ustrzyk Dolnych, Krościenka, Ustjanowej, Jasienia oraz Hoszowa. Katechezy rozpoczęły się w pierwszym tygodniu adwentu. W środę i czwartek, pomijając okres świąt Bożego Narodzenia, podczas spotkań ukazywana była katolicka nauka o Sakramencie Małżeństwa. Mowa była o znaczeniu i wartości sakramentu małżeństwa, jego istocie, wymaganiach wobec małżonków i rodziców (ect.). Często stawiane były pytania: Jak w dzisiejszych czasach dobrze przygotować się do małżeństwa? Jak być dobrą żona i dobrym mężem oraz matką i ojcem? Próbowaliśmy na te pytanie odpowiadać w oparciu o Pismo święte, Naukę Kościoła oraz publikacje z dziedziny sakramentologii małżeńskiej.

Wszystkim uczestniczącym w katechezie przedmałżeńskiej życzymy
Błogosławieństwa Bożego w bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu
oraz na drodze życia małżeńskiego i rodzinnego.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone