23 września 2018
KONFERENCJA W KOMAŃCZY

22.09.2018 r. w Komańczy odbyła się III konferencja naukowa poświęcona dziełom kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przypomniano publikacje, w których Prymas Tysiąclecia zawarł aktualne do dziś przesłania-wskazówki, dotyczące między innymi tego jak żyć by zachować równowagę miedzy pracą a odpoczynkiem.
„Duch pracy ludzkiej” to publikacja Stefana Wyszyńskiego wydana w 1946, a więc w roku mianowania duchownego na biskupa diecezji lubelskiej. Zawarte w niej poglądy, zdaniem uczestników konferencji, nic nie straciły na aktualności. 

Głównym Donatorem Konferencji była firma GAZ -SYSTEMStefan Wyszyński przejrzyście opisał prawa i obowiązki pracownika, a także pracodawcy. Zdaniem uczestników konferencji, mimo transformacji ustrojowej i budowy nowego ładu gospodarczego, przesłanie Prymasa jest nadal aktualne.

Komańcza, gdzie odbyła się konferencja, jest szczególnie związana z postacią Prymasa Wyszyńskiego. W miejscowym klasztorze sióstr nazaretanek, kardynał był internowany przez władze komunistyczne. Tu napisał Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
23.09.2018 w ramach konferencji odbył się koncert Doroty Osińskiej.

 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone