9 listopada 2016
KONFERENCJA Z OKAZJI OBCHODÓW 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI

12a6ce0b2aa1742638ad6d6bb58147fce8df930a

Komitet Organizacyjny Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski, Adam Pęzioł i Ks. prof. Stanisław Nabywaniec, oraz Starosta Powiatu Bieszczadzkiego Marek Andruch zapraszają na Konferencję, która odbędzie się  w dniu:

16 listopada o godz. 11.00 w Ustrzyckim Domu Kultury, zatytułowaną:

„ W jednym kraju w jednym Kościele. Unickie Kościoły Orientalne.”

Godz. 17.30 Msza święta (w obrządku ormiańskokatolickim), w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych

godz. 18.30 Koncert w Kościele parafialnym  p.w. NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych:

Oratorium „SANCTUS”

muzyka: Włodzimierz Korcz

słowa: Monika Partyk

wykonawcy:

Olga Bończyk

Alicja Majewska

Dorota Osińska

Jacek Wójcicki

Zbigniew Wodecki

Grzegorz Wilk

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

Tadeusz Wicherek– dyrygent

Strzyżowski Chór Kameralny

Przygotowanie chóru- Grzegorz Oliwa

Konferencje odbywają się co miesiąc w różnych miastach Podkarpacia, a nawet poza granicami kraju, z udziałem specjalistów z zakresu różnych dziedzin nauki a także osób związanych z problematyką przewidzianą w programie poszczególnych sesji. Celem powyższego projektu jest zarówno uczczenie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski jak też przybliżenie wiedzy z historii Kościoła Polski, zapoznanie z wielkimi postaciami polskiego Kościoła, jego dzieł i zapoznanie z pięknem tworzonej przez niego kultury religijnej.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone