10 października 2015
Konkurs „Jan Paweł II – patron rodziny”

10 października 2015 r. w Łańcucie odbył się finał Konkursu Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Uroczystej Mszy świętej w kościele pw. św. Józefa w Łańcucie przewodniczył ks. Prał. Józef Niżnik Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej. Gospodarzem drugiej części Koncertu Papieskiego był Miejski Dom Kultury Łańcut Podzwierzyniec. Z okazji Dnia Papieskiego wystąpił Chór i Orkiestra Kameralna „NICOLAUS” po dyrekcją Zdzisława Magonia z Kraczkowej. Następnie nagrodzono wyróżnionych i laureatów tegorocznego konkursu, w którym wzięło udział 501 uczestników – młodych gimnazjalistów z Archidiecezji Przemyskiej. Laureatką z Zespołu Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum nr1 została Antonia Kosiba z klasy drugiej. Wyróżnienie otrzymała Natalia Piorunik z klasy trzeciej Gimnazjum nr 1. Antonia Kosiba odebrała nagrodę z Rodzicami i siostrą Ewą.  Uczennice do konkursu przygotowała siostra Izabela Podwyszyńska. Serdecznie wszystkim gratulujemy ! Etap parafialny zorganizował POAK przy parafii NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych. Za etap dekanalny odpowiedzialny był pan Czesław Urban (odpowiedzialny za Archiprezbiterat Bieszczadzki, skarbnik DIAK w Diecezji Przemyskiej). (tekst B. Dawidko, fot. Cz. Urban)10

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone