13 kwietnia 2014
MŁODZIEŻ DEKANATU USTRZYCKIEGO NA SMAP W LEŻAJSKU

smap lezajskKażdego roku trzy dni przed Niedzielą Palmową nasza archidiecezja świętuje Dzień Młodzieży. W tym roku wraz z grupą młodzieżową dekanatu ustrzyckiego udaliśmy się na SMAP, bo tak w skrócie to spotkanie nazywamy. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbywało się w Leżajsku w dniach od 11 do 13 kwietnia 2014. Nasza grupa liczyła 60 osób. Po dojeździe autokaru na miejsce, przydzielono nam Nowe Miasto jako miejsce zakwaterowania natomiast kościołem stacyjnym była przepiękna bazylika leżajska nad którą duchową opiekę sprawują ojcowie franciszkanie. W programie SMAP znalazły spotkania w grupach, liczne koncerty i nabożeństwa w ramach spotkań „Dumni z Ewangelii” i inne. Punktem kulminacyjnym jednak była zawsze eucharystia. Do jednego z najciekawszych nabożeństw od lat należy sobotnia ADORACJA KRZYŻA. W niedzielne popołudnie wracaliśmy radośni umocnieni spotkaniem z ludżmi i ich świadectwem wiary. Jak ogłoszono na zakończenie celebracji Niedzieli Palmowej w Leżajsku następne spotkanie odbędzie się Brzozowie, na które również się wybieramy. Opiekę nad grupą sprawowali Siostra Rafaela i ks. Adam.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone