22 października 2022
MODLITEWNE SPOTKANIE W DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚW. JANA PAWŁA II

Na zaproszenie Stowarzyszenia Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy do naszego kościoła parafialnego przybyli wierni aby uczestniczyć we Mszy Świętej oraz nabożeństwie różańcowym w Intencji Ojczyzny, Kościoła i Pokoju, które odbyło się w Dzień Wspomnienia św. Jana Pawła II.

Niestety, ze względu na padający deszcz, nie udało się nam udać z różańcem w ręku przy odmawianiu tej modlitwy pod Kamień na górze Gromadzyń, miejsca upamiętnienia pierwszej Mszy Świętej, którą w tym miejscu odprawił ks. Karol Wojtyła w 1952 r.

Kościół katolicki na całym świecie 22 października wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 r. pierwszy w dziejach Papież Polak jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 r. obecny papież senior Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go pierwszy Biskup Rzymu z Argentyny i Ameryki Łacińskiej – papież Franciszek.

W czasie beatyfikacji bezpośredni następca papieża Wojtyły, który już w półtora miesiąca po śmierci swego poprzednika zezwolił, aby rozpocząć jego proces beatyfikacyjny, zapowiedział, że nowy błogosławiony będzie odbierał kult publiczny 22 października, czyli we wspomnienie rozpoczęcia jego pontyfikatu w 1978 r.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone