28 lipca 2019
MSZA ŚW. W INTENCJI POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W USTRZYKACH DOLNYCH

Uroczystą Mszą św. funkcjonariusze kontynuowali powiatowe obchody Święta Policji, w tym roku wyjątkowe z uwagi na jubileusz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. prał. Józef Bieniek, proboszcz parafii, wzięło udział kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, Policjanci wraz ze swoim pocztem sztandarowym, pracownicy cywilni a także rodziny i wierni zebrani na uroczystej Eucharystii w naszym kościele parafialnym.

Ksiądz proboszcz w słowach skierowanych do funkcjonariuszy, pracowników Policji, ich rodzin i wiernych powiedział między innymi:

„Dzisiaj na Mszy św. widzimy policjantów nas czele z komendantem Powiatowej Komendy Policji i z jego współpracownikami. Prośba o sprawowanie Mszy św. z okazji 100. rocznicy powołania do istnienia Polskiej Policji Państwowej, świadczy o waszej mądrości. Zdajecie sobie bowiem sprawę z tego, że dobre wyposażenie i profesjonalizm nie wystarczy w waszej służbie, potrzebna jest opieka Bożej Opatrzności.

Dziś Polska woła o stróżów prawa, którzy mają prawe sumienia i moralny kręgosłup. Woła o funkcjonariuszy, którzy są zdeterminowani, aby walczyć ze złem, woła o takich policjantów, którzy gotowi są do końca wypełnić swoje ślubowanie i zaryzykować swoje swoim zdrowiem, a nawet życiem w obronie człowieka, który oczekuje pomocy. Potrzeba nieustannej kontroli serc i umysłów, wielkiej mądrości, odpowiedzialności i samokontroli tych, którzy decydują się służyć w szeregach Policji Państwowej. Policjanci piszą kolejny rozdział tej niezwykle ważnej formacji. Policjanci cieszą się wysokim zaufaniem polskiego społeczeństwa. To, że żyjemy w kraju z dużym poczuciem bezpieczeństwa doceniają także goście, turyści z wielu krajów świata, którzy licznie odwiedzają naszą Ojczyznę.

Niech Msza św. ofiarowana w waszej intencji będzie wyrazem naszego uznania. Wszystkim zaś powołanym do służby w policji życzymy, aby wasze zaangażowanie było doceniane. Niech Bóg wspomaga was w służbie dla dobra naszej Ojczyzny i jej mieszkańców” 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone