11 listopada 2022
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada wypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególny dzień, który przypomina Polakom o zaborach i trudnej drodze do wolności.  11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

Dlatego w naszym kościele parafialnym w intencji Ojczyzny sprawowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. dziekan Roman Szczupak, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika. Współkoncelebransami byli: ks., ks. prał. Józef Bieniek, proboszcz parafii NMP Królowej Polski, ks. Mirosław Głaz, proboszcz parafii w Ustjanowej, ks. Paweł Zając, wikariusz parafii NMP Królowej Polski oraz ks. prał. Józef Stanowski  z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, który wygłosił również homilię.

W Eucharystii w intencji Ojczyzny uczestniczyły władze powiatu bieszczadzkiego, samorządu miejskiego, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji, szkół, zakładów pracy i wierni.

Bezpośrednio po Mszy św. miała miejsce akademia w Ustrzyckim Domu Kultury, którą przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych.

Po akademii, uczestnicy uroczystości, udali się pod pomniki i tablice pamiątkowe złożyć wieńce i kwiaty.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone