3 kwietnia 2020
OBRAZ MATKI BOŻEJ BEŁSKIEJ W NOWEJ WITRYNIE

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania NMP, po raz pierwszy została odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy obrazie Matki Bożej Bełskiej, wcześniej mieszczącym się w bocznym ołtarzyku w kościele przed rozbudową. Obraz został przeniesiony przez repatriantów w 1951 roku wraz z wotami dziękczynnymi.

Po konserwacji, został umieszczony w ubogaconej nowej witrynie, w bocznej nawie rozbudowanego kościoła. Obraz ten w nomenklaturze fachowej nosi nazwę „Matki Bożej Bełskiej z kościółka”, w przeciwieństwie do istniejącego obrazu „Matki Bożej Bełskiej z kościółka z zameczku”. Otaczany był kultem, o czym świadczą wota dziękczynne. Obecnie ten kult odradza się…

Matko Boża Bełska módl się za nami…

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone