9 czerwca 2019
PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ DO CZĘSTOCHOWY

8 czerwca br. do Częstochowy pielgrzymowali członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Polsce. Wśród nich byli pielgrzymi z naszej parafii.

Eucharystii przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki. Koncelebransem był m.in. krajowy asystent Akcji Katolickiej, biskup bp Mirosław Milewski oraz Asystent Generalny KSM ks. Andrzej Lubowicki.

W obliczu trwającego skomasowanego ataku na Kościół w Polsce, przed wizerunkiem Królowej Polski przepraszaliśmy za dokonane akty profanacji wizerunku Matki Bożej, poniżania Kościoła i znieważenia godności dzieci.  Ufni w nieustanną opiekę Jasnogórskiej Pani i Jej wstawiennictwo przed Bogiem, prosiliśmy o łaskę umocnienia nas i posłanych do nas kapłanów.

Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „Z Maryją idziemy w przyszłość”. 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone