21 listopada 2015
Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Archikatedry

ak ksm2W sobotę, 21 listopada 2015 roku, odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. W wydarzeniu tym wzięli również udział przedstawiciele POAK i KSM naszej parafii. Pielgrzymka miała miejsce w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w święto patronalne obu stowarzyszeń. Spotkanie rozpoczęło się w Auli Instytutu WSD w Przemyślu. Poprowadził je diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. prał. Józef Niżnik, który wręczył około trzystu nominacji dla Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej na kolejną, czteroletnią kadencję. O godz. 11.30 w Archikatedrze Przemyskiej ks. abp Józef Michalik przewodniczył Eucharystii i wygłosił do zgromadzonych homilię. W koncelebrze wzięli udział księża asystenci przybyli z delegacjami członków Akcji Katolickiej z poszczególnych perafii. Podczas Mszy świętej, ks. Arcybiskup Michalik powołał nowe Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej. Jak co roku, podczas uroczystości, nowi członkowie KSM złożyli przyrzeczenie. Wraz z nimi grupa zastępowych przyjęła Krzyż Zastępowego uroczyście rozpoczynając nową drogę w KSM. (tekst. s. Aniela Balkus, fot. Cz. Urban)

Homilia Abpa Józefa Michalika

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone