22 lipca 2015
Pielgrzymka dzieci do Łagiewnik, Kalwarii i Wadowic

20 i 21 lipca 2015 roku wyruszyła grupa dzieci i rodziców (głównie z Dziecięcej scholii parafialnej) na pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W tych ważnych miejscach dzieci i rodzice modlili się za siebie, parafię i w intencjach, które polecali im inni. W Łagiewnikach grupa pielgrzymów uczestniczyła w Eucharystii w Bazylice Bożego Miłosierdzia oraz odwiedziła Centrum Jana Pawła II, zapoznała się z treściami dotyczącymi Całunu Turyńskiego korzystając z przygotowanej tam wystawy na ten temat. Natomiast w Wadowicach z wielką uwagą i podziwem zwiedziła Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II, który w nowoczesny sposób prezentuje postać Wielkiego Polaka. Kolejnym miejscem do którego wybrały się dzieci z najbliższymi był Kraków, w którym wysłuchały ciekawej historii kościoła mariackiego oraz poznały z bliska Wawel. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych-zejście do Smoczej Jamy, kilka godzin spędzonych w Parku Miniatur w Inwałdzie oraz prawdziwy pokaz wyrobu cukierków.   (S. Aleksandra)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone