5 października 2015
Pielgrzymka maturzystów liceum ustrzyckiego.

W pierwszą sobotę października uczniowie klas maturalnych ze szkół znajdujących się na terenie archidiecezji przemyskiej pielgrzymują na Jasną Górę. Przybywają do Matki Bożej, by zawierzyć jej nie tylko czas nauki i zdawania egzaminów, ale także, by prosić o dobre wybory drogi życiowej. Maturzystów naszego rejonu reprezentowała grupa pięćdziesięciu uczniów ustrzyckiego liceum.

Maturzyści, podzieleni na 2 grupy, realizowali na Jasnej Górze ten sam program formacyjno-modlitewny. Po zawiązaniu wspólnoty konferencję pt. Błogosławieni czystego serca wygłosił do młodzieży ks. dr Marek Studenski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Bielsko-Żywieckiej. Na Wałach jasnogórskich maturzyści odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Centralnym punktem Pielgrzymki była Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, sprawowana pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika. W homilii Metropolita Przemyski zwrócił młodym uwagę na to, że rok maturalny to przepustka w przyszłość: – To, że przybyliście tutaj, to znak dojrzałości w wierze. – Ksiądz Arcybiskup zachęcał, by być i modlić się, jak Maryja. Mówił: – Postawa Maryi to przyjęcie woli Bożej, gotowość i dyspozycyjność, nie dyskusja – a co mi zrobisz, co ja będę z tego miał? W programie nie mogło zabraknąć także modlitwy różańcowej i udziału w Apelu Jasnogórskim. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyło hasło Błogosławieni czystego serca. (fot. Adam Kosiba, tekst Magdalena Jurczak – www.radiofara.pl)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone