11 października 2017
Pielgrzymka maturzystów

W sobotni poranek o godzinie 4 młodzież maturalna z dekanatu ustrzyckiego wyjechała na pielgrzymkę maturzystów Archidiecezji Przemyskiej do Częstochowy. W pielgrzymce wzięli udział katecheci: ks. Jacek Bram i ks. Daniel Kin. Hasłem pielgrzymki były słowa „Być żywym diamentem w koronie Maryi”, które nawiązywały do przeżywanego w tym roku jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Królowej Polski. W drodze do duchowej stolicy Polski młodzież miała okazję zatrzymać się w Krakowie, gdzie nawiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Około południa pielgrzymi pokłonili się Czarnej Madonnie wpatrując się ze wzruszeniem w Jej Cudowny Wizerunek. Po zawiązaniu wspólnoty i konferencji ks. Andrzeja Bieni, dyrektora Archidiecezjalnego Radia „Fara”, pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach.

Centralnym punktem uroczystości była wieczorna Eucharystia, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, on też wygłosił okolicznościową homilię.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim, który jak zawsze zgromadził pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy. Ostatnim punktem programu była modlitwa różańcowa nawiązująca do wydarzenia przeżywanego w tym dniu w całej Ojczyźnie, którym był „Różaniec do granic”.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone