15 lipca 2014
PIESZA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY


Końcem czerwca i początkiem lipca z ambon kościołów archidiecezji słyszeliśmy zachętę do udziału w pieszej pielgrzymce do sanktuarium jasnogórskiego. Z Ustrzyk Dolnych chęć do wyruszenia na pątniczy szlak wyraziło blisko dwadzieścia osób. Pielgrzymowaliśmy od 4 do 15 lipca. Msza święta inaugurująca pielgrzymkę została odprawiona w Lesku wczesnym rankiem. Wraz z kapłanami pątnikami: ks.Grzegorzem Sochą – przewodnikiem grupy, ks. Markiem Typrowiczem, ks. Stanisławem Sygnarowskim i ks. Robertem Rakoczym, ks. Grzegorzem Łachem i ks. Adamem Mazurkiem mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji Stanisław Jamrozek. Liturgii towarzyszył śpiew diakonii pielgrzymkowej pod przewodnictwem Agaty i Karoliny Łapczyńskich. Rozpoczęliśmy nasze wędrowanie do Matki Bożej Częstochowskiej z Bożym Błogosławieństwem oraz opieką świętego Andrzeja Boboli – patrona grupy.

WIĘCEJ NA STRONIE PIELGRZYMKI…

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone