14 września 2019
POLSKA POD KRZYŻEM

14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża, nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”.

Zebrani przed naszą świątynią pod Krzyżem Misyjnym uczestniczyli w modlitwie przebłagalnej za bluźnierstwa i błagalnej w intencji naszej Ojczyzny, Narodu i Kościoła.

Zachęcając do udziału w akcji, ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko–kamieński powiedział: „Niech się Polska obudzi u stóp Krzyża”  

– Czas, abyśmy wszyscy stanęli razem na nowo, razem z narodem, abyśmy się wpatrzyli i wsłuchali w Chrystusa. Niech to święto, 14. dzień września, pomimo różnorakiego zgiełku, arogancji i drwin z Bożej sprawy, dla Ciebie, dla mnie i dla nas wszystkich, niech będzie momentem adoracji Krzyża, uwielbienia Chrystusa, który na Krzyżu oddał życie za ciebie i za mnie. W ten sposób wszedł do chwały jako Zmartwychwstały i zwycięski. Niech się Polska obudzi u stóp Krzyża, niech się odnajdzie przy Maryi, niech się zakocha na nowo w Chrystusie i niech nowej mocy nabierze – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone