19 lipca 2020
POŚWIĘCENIE CHRZCIELNICY W NASZYM KOŚCIELE

W niedzielę 19 lipca 2020 r., na Mszy św. o godz. 11.00 ks. Proboszcz Józef Bieniek dokonał obrzędu błogosławieństwa chrzcielnicy.

Chrzcielnica jest miejscem świętym w kościele, najświętszym po ołtarzu i tabernakulum, stanowi istotny element w kościele. Chrzcielnica ma wielkie znaczenie dla duchowego życia wspólnoty chrześcijańskiej – Przy niej dokonuje się sprawowanie sakramentu Chrztu Świętego, który jest początkiem całego życia chrześcijańskiego. To właśnie przy chrzcielnicy otrzymujemy godność dziecka Bożego; zostajemy zjednoczeni w jedno z Chrystusem; namaszczeni Duchem Świętym – stajemy się świątynią Bogu poświęconą oraz członkami Kościoła świętego, narodem świętym, ludem Bożym. Podczas niedzielnej liturgii, Sakrament Chrztu otrzymało jedno dziecko naszej wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie Mszy św. z racji rozpoczynającego się XXI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który w tym roku obchodzimy pod  hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” nastąpił obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców oraz zebrano pieniądze na środki transportu dla misjonarzy.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone