26 marca 2023
POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE DZIECIOM KSIĄŻECZEK DO NABOŻEŃSTWA

Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa. Odbyło się ono w niedzielę, 26 marca br., na Mszy św. o godz. 11.00, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Paweł Zając. W tym roku do przyjęcia I Komunii św. przygotowuje się w naszej parafii przeszło 40 dzieci.

Nasz parafialny wieczernik po raz kolejny zgromadził dzieci i rodziców w jednym miejscu i jednym czasie. Książeczki dziś wręczone to kolejny dar ofiarowany dzieciom przez rodziców w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św.

Modlitwa, którą tak często zanosimy do Boga wymaga od nas wyrażenia swych myśli i postaw. Nie zawsze potrafimy tak z serca mówić do naszego Ojca, który jest w niebie. Są chwile, gdy myśli rozbiegają się i nie układają w modlitwę. Pomocne wtedy są modlitewniki, zbiory modlitw uświęconych tradycją Kościoła, dzięki którym może odbywać się wspólny dialog, a także i prywatna rozmowa z Bogiem. 

Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni. 

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone