8 października 2016
POŚWIĘCENIE I WRĘCZENIE RÓŻAŃCÓW

W sobotę 8 października 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Rafał poświęcił i wręczył dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. różańce. Wydarzenie to zgromadziło w naszej świątyni dzieci wraz z rodzicami oraz parafian, którzy modlitwą towarzyszyli naszym trzecioklasistom w tym szczególnym dniu. Rodzice najpierw ucałowali poświęcone różańce, a następnie wręczyli je swoim pociechom. Był to pierwszy, ale istotny krok, w którym dzieci zaprosiły Maryję, aby pomogła im jak najlepiej przygotować się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. W homilii ksiądz Katecheta przypomniał sława Matki Bożej i zachęcił wszystkich do odmawiania różańca:
„Ratujcie świat przed zagładą. Odmawiajcie różaniec. Przybywam by napomnieć wiernych do zmiany życia, by już więcej nie zasmucali Pana Jezusa grzechami i tak już ogromnie znieważonego, by odmawiali różaniec i pokutę czynili za swoje grzechy.”

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone