18 lutego 2015
ROZDANIE MODLITEWNIKÓW DZIECIOM KLAS TRZECICH

MODLITEWNIK
Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy Świętej wieczornej o 18.00, Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych, przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej otrzymały swoje pierwsze książeczki, modlitewniki. Rozpoczął się święty czas Wielkiego Postu. Jest to wyjątkowy moment dla każdego człowieka, szczególnie chrześcijanina. Zwracamy uwagę na nasze życie, ale również pamiętamy o najważniejszych dobrych uczynkach miłosierdzia: modlitwie, poście i jałmużnie. Wierzymy głęboko, że te modlitewniki, które otrzymały Dzieci na pewno pomogą im w dobrej modlitwie i w dobrym przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentów Świętych.

My również pamiętajmy o dobrej modlitwie. Mamy za co uwielbiać Boga, za co Mu dziękować, za co przepraszać i o co Go prosić. Przy okazji przypomnijmy sobie o naszych książeczkach. Gdzie one są? Czy z nich korzystamy? Czy modlimy się tymi modlitwami, które znajdują się w naszych książeczkach? Prośmy pokornie dobrego Boga, aby Błogosławił każdemu za kogo się modlimy, a Matka Najświętsza miała wszystkich w swojej opiece. Prośmy o miłosierdzie dla każdego, aby wszyscy mogli kiedyś osiągnąć nasz cel ostateczny – NIEBO. (xPH)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone