4 czerwca 2019
SAKRAMENT BIERZMOWANIA DLA MŁODZIEŻY Z DEKANATU USTRZYCKIEGO

We wtorek, 4 czerwca 2019 r. ks. abp Adam Szal podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych, udzielił prawie trzystu młodym chłopcom i dziewczętom z trzecich klas gimnazjum oraz z klas ósmych szkoły podstawowej z dekanatu ustrzyckiego sakramentu bierzmowania.

Ksiądz arcybiskup w homilii nawiązał do Ewangelii św. Łukasza. Ukazał dwa obrazy malowane przez św. Łukasza. Pierwszy to ten, który został zawarty w Ewangelii, to Matka Najświętsza jako członkini narodu wybranego, czeka na spełnienie się zapowiedzi mesjańskiej. Przychodzi do Niej Anioł i mówi że będzie Matką Syna Bożego. Drugi obraz, to oczekiwanie na zesłanie Ducha świętego.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone