3 czerwca 2021
ŚWIAT POTRZEBUJE PRAWDZIWYCH CZCICIELI BOŻEGO CIAŁA

-Najważniejsza podczas procesji jest żywa Hostia, niesiona przez kapłana w monstrancji, przy tym prawdziwy Chrystus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Powiedział przecież, że jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Na drogach naszego życia potrzebujemy Przewodnika, który przychodzi do nas, aby nas prowadzić przez życie – powiedział w wygłoszonej homilii ks. prałat Józef Bieniek, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą dzisiaj obchodzimy, zgromadziła wiernych na Eucharystii, którą współkoncelebrowali księża naszej Parafii: ks. proboszcz Józef Bieniek i księża wikariusze: ks. Jacek Bram i ks. Sebastian Mucha. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, zaśpiewał nasz chór parafialny.

Kontynuując wątek głoszonej homilii ks. Józef Bieniek zaznaczył, że Pan Jezus wchodzi w nasze życie, aby nadać mu właściwy sens. Jest drogą dla każdego pokolenia. – Dla każdego chrześcijanina Eucharystia jest niezbędnym pożywieniem, która wspiera nas, kiedy przemierzamy pustynię tego świata – podkreślił ks. Józef Bieniek. – Ten świat, to określenie świata poza Panem Bogiem, wbrew Bogu, w negacji do świata aksjologii czyli wartości. Ten świat bowiem wyzuty z wiary i zdezorientowany aksjologicznie przez bezbożne ideologie, niszczący życie, małżeństwo, rodzinę, młode pokolenie od najmłodszych lat, dopuszczający się barbarzyństwa profanacji Eucharystii, optujący publicznie przeciwko życiu nienarodzonych, potrzebuje prawdziwych, oddanych i odważnych czcicieli Bożego Ciała. Nie tylko podczas dzisiejszej procesji eucharystycznej, chociaż niektórzy się już wstydzą i nie przychodzą na Mszę świętą z procesją eucharystyczną.

I przypomniał, że kto sieje w duchu Chrystusa, jako plon ducha zbierze życie wieczne. To jest zasadnicza prawda. Tylko czy dociera ona do nas szczególnie w dzisiejszych czasach? Przypomniał także, że nieporozumieniem jest mówienie, że jest się człowiekiem wierzącym, ale niepraktykującym. Jak pokreślił ks. Józef Bieniek, w rzeczywistości jest to wybór życia bez komunii z Chrystusem, z Bogiem. A dalszą tego konsekwencją jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Temu może sprzyjać czas pandemii koronawirusa, kiedy z „obojętności, lenistwa i instrumentalnie traktowanej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, od miesięcy opuszczamy spotkanie z miłującym Sercem Boga w Eucharystii”.

W kontekście trwania na adoracji przed Najświętszym Sakramentem, bo Eucharystia to także adoracja Najświętszego Sakramentu, Ks. Proboszcz powiedział słowa, które powinny być dla nas zachętą do większej gorliwości w relacji z Bogiem. – Dla Boga jesteśmy ważni, jedyni, niepowtarzalni. On chce mieć nas przed sobą i w nas się wpatrywać, bardziej, wnikliwiej niż my wpatrujemy się w Niego. On zna nas po imieniu, interesuje się nami i o nas się troszczy. On nas po prostu kocha miłością bezinteresowną.

Procesja eucharystyczna odbyła się wokół kościoła, gdzie zostały zlokalizowane cztery ołtarze. Przy każdym zostały odczytane Ewangelie, śpiewano suplikacje i przy każdym ołtarzu kapłan błogosławił „miastu i światu”.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone