23 września 2017
SYMPOZJUM DOTYCZĄCE SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

23 września 2017 r. w domu oazowym w Rzepedzi k. Komańczy odbyło się sympozjum dotyczące Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyli w nim również nasi parafianie wraz z Ks. Proboszczem i ss. Serafitkami. Gościem szczególnym był Ks. Prałat Bronisław Piasecki – kilkuletni sekretarz ks. Prymasa, który jako świadek dzielił się doświadczeniem i znajomością  charyzmatycznego Ojca Narodu zmagającego się w trudnych czasach o zachowanie duchowej tożsamości Narodu.  Ks. prof. Stanisław Nabywaniec podjął się ukazania Prymasa jako Nauczyciela Narodu, a Pan Adam Pęzioł przybliżył temat Ślubów Jasnogórskich i Wielkiej Nowenny.  W dyskusji panelowej udział wzięli: Marek Bieńkowski, Michał Drozdek i Waldemar Rataj. Sympozjum rozpoczynające 3-letni cykl spotkań wokół postaci Prymasa Tysiąclecia wzbudziło w słuchaczach zainteresowanie i chęć pogłębienia znajomości życia i świętości Autora Ślubów Jasnogórskich, które powstawały właśnie na ziemiach Podkarpacia – a dokładnie w Komańczy.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone