26 maja 2016
Uroczystość Bożego Ciała w naszym mieście

boze cialo 2016 Jak każdego roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej stała się okazją do oddania czci Jezusowi Chrystusowi eucharystycznemu. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w kościele pw. Świętego Józefa Robotnika. Została tam odprawiona Msza święta. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Dziekan Roman Szczupak, koncelebransami byli duszpasterze naszego miasta. Słowo Boże wygłosił ks. Rafał, który zachęcał nas do pogłębiania kultu eucharystycznego. Po Mszy świętej, rozpoczęła się procesja, zmierzająca w kierunku kościoła Matki Bożej. Przy każdym z czterech polowych ołtarzy odśpiewano fragment ewangelii oraz udzielano Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Procesja zakończyła się hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu do licznego udziału w liturgii oktawy Bożego Ciała.

Zapraszamy do obejrzenia materiału fotograficznego z powyższej uroczystości autorstwa Pana Czesława Urbana, któremu za wykonanie zdjęć dziękujemy.

GALERIA  ZDJĘĆ  …

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone