11 czerwca 2020
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Eucharystia jest uczestnictwem w śmierci i zmartwychwstaniu Jesusa

Tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ze względu na pandemię koronawirusa miała ograniczony charakter. Nie było procesji ulicami miasta i nie było ołtarzy. To jednak nie pomniejszyło rangi świętowanej uroczystości. O godzinie 11:00 w naszym kościele została odprawiona Msza święta koncelebrowana przez kapłanów z naszej Parafii: wikariuszy ks. Jacka Brama i ks. Sebastiana Muchę, i proboszcza ks. prałata Józefa Bieńka, który przewodniczył Eucharystii.

Istotą życia Kościoła i dzisiejszego dnia jest Eucharystia. To Eucharystia jest ,,źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego”, jak czytamy w Konstytucji dogmatycznej o Kościele „Lumen gentium”. Do Eucharystii nawiązał w swoim kazaniu ks. Józef Bieniek, który odniósł się do słów z dzisiejszego pierwszego czytania o pokarmie (jako mannie), który jest zapowiedzią prawdziwego pokarmu, dającego życie wieczne. Eucharystia jest uobecnieniem zbawczego działania Boga. – Każda Msza święta jest uobecnieniem tamtych zbawczych wydarzeń, dzięki którym jesteśmy dzisiaj ludźmi wolnymi, ludźmi wspaniałej perspektywy, ludźmi prawdziwej nadziei. Nasze uczestnictwo w Eucharystii jest uczestnictwem w śmierci i zmartwychwstaniu Jesusa, także i naszym zmartwychwstaniu. To nie jest slogan, to jest egzystencjalna prawda, którą nieustannie powinniśmy sobie uświadamiać – podkreślił ks. Józef Bieniek.

Bezpośrednio po Mszy świętej kapłani i wierni uczcili Pana Jezusa w litanii do Jego Najświętszego Serca. Po jej zakończeniu odbyła się procesja wokół naszej świątyni z czterokrotnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.  

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone