8 czerwca 2023
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Po Mszy św. w kościele św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych, którą sprawowali księża z dwóch ustrzyckich parafii: św. Józefa Robotnika i NMP Królowej Polski, wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami miasta, do czterech ołtarzy umieszczonych w wybranych lokalizacjach miasta: przy kościele św. Józefa, przy ul. Jana Pawła II, w Rynku oraz przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pot. Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie uroczystości Bożego Ciała zgromadziła wielu mieszkańców naszego miasta.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone