14 października 2020
MŁODZIEŻ PRZYJĘŁA SAKRAMENT BIERZMOWANIA

14 października 2020 r. w naszym kościele parafialnym, młodzież z naszej parafii oraz z parafii Brzegi Dolne, Krościenka i Ustjanowej przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Stanisława Jamrozka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej.

Na samym początku przedstawiciele Rodziców młodzieży bierzmowanej przywitali ks. biskupa i poprosili o udzielenie ich dzieciom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Bp Stanisław Jamrozek, a koncelebransami byli księża proboszczowie z poszczególnych parafii młodzieży.

I nadszedł moment udzielenia sakramentu bierzmowania. Najpierw ks. biskup i wszyscy obecni kapłani z wyciągniętymi nad kandydatami rękami odmówili modlitwę. Po niej sami kandydaci prosili o dary Ducha Świętego.

Po niej nadszedł moment namaszczenia krzyżmem św. czoła każdego bierzmowanego. Na słowa: Przyjmij znamię Ducha św. każdy odpowiadał Amen.

Po Komunii św. młodzież wyraziła swoje podziękowanie najpierw ks. biskupowi, następnie rodzicom, księżom, świadkom i wszystkim którzy pomogli im właściwie przygotować się do przyjęcia tego sakramentu i otaczali ich swoją modlitwą.

Słowa podziękowania skierował także ks. Józef Bieniek, proboszcz naszej parafii.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone