28 marca 2024
WIELKI CZWARTEK

Wielki Czwartek, dzień ustanowienia kapłaństwa, to czas głębokiej refleksji nad tajemnicą tej posługi, która jest ściśle związana z ostatnią wieczerzą Jezusa Chrystusa z Jego uczniami. Jest to okazja do zanurzenia się w głębokiej duchowej kontemplacji nad znaczeniem kapłaństwa w życiu Kościoła i społeczności wierzących.

W dniu Wielkiego Czwartku, gdy wspominamy tę fundamentalną tajemnicę kapłaństwa, warto zastanowić się nad rolą, jaką kapłan pełni w życiu wspólnoty wierzących oraz jakie wyzwania stoją przed kapłanem we współczesnym społeczeństwie. To również moment, aby modlić się za kapłanów, aby byli wiernymi sługami Bożymi, gotowymi poświęcić się dla dobra innych i prowadzić ludzi do spotkania z Chrystusem.

Wieki Czwartek rozpoczęliśmy w naszym kościele Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, będące szczytem całego roku liturgicznego. Po zakończeniu Wieczerzy Pańskiej przeniesiono Najświętszy Sakrament do ciemnicy.

Jutro Wielki Piątek. O godz. 15 Droga Krzyżowa do krzyża na skarpie.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone