22 października 2016
WSZYSTKO PŁYNIE Z MOCY CHRYSTUSA

22 października br. w Ustrzyckim Domu Kultury odbył się koncert pt. „Wszystko płynie z mocy Chrystusa”. Wystąpili w nim uczniowie ZSP nr 1, ogniska muzycznego przy UDK i Zespół „Berdo”.

W pierwszej części koncertu dzieci i młodzież z ZSP nr 1 recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Ich program składał się z pięciu części: Ojczyzna, Święci, Biblia, Przyroda i Miłość. Wykorzystano w nim wiersze Adama Asnyka, Wincentego Pola, ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaetter. Uczniowie z ogniska muzycznego prezentowali swoje umiejętności gry na pianinie i na skrzypcach. Zabrzmiały m.in. utwory Chopina, Mozarta, Beethovena i Bądarzewskiej. Wykonawcami byli Emila Linka, Miłosz Feculak, Maria Bryś, Emilia Kucab oraz Maciej Staniszewski. Zespół „Berdo” zakończył koncert piosenkami z pogranicza polsko – ukraińsko – słowackiego. Gościem specjalnym koncertu był Michał Wójciak, który swoją muzyką podkreślił rangę spotkania poświeconą najważniejszej osobie Panu Bogu.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za uświetnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski w parafii NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych.

Organizatorami koncertu pod hasłem „Wszystko płynie z mocy Chrystusa” był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych, ks. Proboszcz Józef Bieniek oraz Małgorzata GergaszJanina Malicka, nauczycielki ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Warto podkreślić, że p. Małgorzata Gergasz jest autorką słów piosenek i wierszy, które śpiewali i recytowali uczniowie podczas koncertu. Na uwagę zasługują również uczennice Maria Pilch i Elżbieta Żarów, które prowadziły pierwszą część koncertu – montaż słowno – muzyczny.

Patronat nad organizacją obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Ustrzykach Dolnych w dniu 22 października 2016 roku sprawowało Polskie Górnictwo Nafty i Gazu SA w Warszawie Oddział w Sanoku.

Za pomoc w organizacji koncertu bardzo dziękujemy p. Wojciechowi Szotowi, p. Burmistrzowi Bartoszowi Romowiczowi, Prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie  p. Adamowi Pęziołowi, p. Jackowi Łeszedze, p. Dyrektor ZSP nr 1 Krystynie Jasińskiej, p. Zbigniewowi Przybyle oraz p. Bronisławowi Plęsowi.

Bóg Zapłać!

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone