12 października 2015
XV Dzień Papieski w Przemyślu

W niedzielę, 11 października br., w całej Polsce obchodzono XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. W Przemyślu Dzieć Papieski połączony był z inauguracją roku formacyjnego młodzieży. Uroczystości rozpoczęły się w auli Wyższego Seminarium Duchownego. Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. prał. Tadeusz Biały wraz z Diakonią Muzyczną prowadzili to spotkanie. Chwile spędzone w Przemyślu były również okazją do przygotowywania się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. ŚDM w Krakowie poprzedzą Dni w Diecezjach. Nasza archidiecezja przyjęła na ten czas biblijną nazwę Ein Karim. Po spotkaniu w auli WSD, podążając za krzyżem, uczestnicy przeszli do Archikatedry, gdzie uroczystą Eucharystię wraz z obecnymi kapłanami sprawował bp Adam Szal. Na zakończenie Ksiądz Biskup przekazał zapalone świece, jako symbolu misji. (fot. Stanisław Gęsiorski, Michał Strawiński – www.przemyska.pl)

W uroczystościach wzięła również reprezentacja młodzieży z dekanatu ustrzyckiego pod opieka ks. Adama.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone