11 lutego 2017
XXV Światowy Dzień Chorego

Dnia 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, po raz 25 w Kościele obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Jest to sprzyjająca okoliczność do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących oraz do modlitwy  za pracowników służby zdrowia.

         Tego dnia, o godzinie 8 została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Józef Bieniek. W czasie homilii przypomniał nam, że Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Po zakończonej homilii sprawowany był sakrament namaszczenia chorych. Widzialnym znakiem tego sakramentu jest namaszczenie olejem czoła i dłoni chorego. Z wiarą przyjęty sakrament jednoczy chorego z męką Chrystusa oraz  jest umocnieniem w przyjmowaniu po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością.

         Wszystkich chorych zawierzamy opiece Matki Najświętszej.

Maryjo, nasza Matko,
która w Chrystusie przygarniasz każdego z nas jako dziecko,
podtrzymuj ufne oczekiwanie naszych serc,
spiesz nam z pomocą w naszych chorobach i cierpieniach,
Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata,
i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy.

(Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego 2017 r.)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone