18 maja 2023
Z KART HISTORII – MSZA ŚW. PRYMICYJNA KS. PAWŁA GŁAZOWSKIEGO

Pójdziesz przynosić owoc

18 maja 2008 r., w naszym Kościele swoją Mszę świętą prymicyjną odprawił ks. Paweł Głazowski. Jak każe tradycja, młody kapłan przeszedł z domu do kościoła na Mszę św. prymicyjną, otoczony wieńcem, niesionym przez dziewczęta. W jego środku, obok ks. Pawła, szła Mama i Ojciec chrzestny.

Przed świątynią w imieniu całej wspólnoty parafialnej ks. Prymicjanta powitał ks. proboszcz Józef Bieniek. Po wprowadzeniu do kościoła ks. Paweł poprowadził wiernych poprzez tajemnicę najświętszej ofiary. Homilię wygłosił ks. Piotr Głazowski, brat ks. Pawła, który rozważał tajemnicę powołania kapłańskiego. 

Dla wiernych, którzy uczestniczyli w tym szczególnym nabożeństwie, szczególnie wzruszające były te momenty, kiedy ks. Paweł kierował słowa podziękowania do rodziców, nauczycieli, przewodników duchowych, współbraci kleryków, przyjaciół i wszystkich zebranych oraz w czasie, gdy każdemu nakładał ręce na głowy i udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone