25 stycznia 2022
ZACHĘTA METROPOLITY PRZEMYSKIEGO DO MODLITWY I POSTU W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE

Czcigodni Księża, Osoby życia konsekrowanego, Bracia i Siostry!

W „Apelu katolickich biskupów Polski i Ukrainy o poszukiwaniu dialogu i porozumienia w celu zażegnania niebezpieczeństwa działań wojennych”, pasterze Kościoła napisali: Gdy wybucha wojna, staje się „bezsensowną rzezią”, „ryzykiem, od którego nie ma odwrotu”, która niszczy teraźniejszość i zagraża przyszłości ludzi: „Przez pokój nic nie ginie, przez wojnę można utracić wszystko”. W ostatecznym rozrachunku wojna jest zawsze porażką ludzkości. Jest wyrazem barbarzyństwa i całkiem nieskutecznym narzędziem rozwiązywania nieporozumień.

W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka i biskupów, sygnatariuszy Apelu, zachęcam wszystkich wiernych, aby włączyli się w modlitwę o pokój na Ukrainie. Postarajmy się indywidualnie lub wspólnotowo, w naszych rodzinach i parafiach, zanosić pokorne wołanie do Boga, aby uchronił Ukrainę od tragedii konfliktów zbrojnych, niosących śmierć i dramat ludzkości. Zaproponujmy naszym bliskim i sąsiadom modlitwę (np. udział w Eucharystii, modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, inną modlitwę), podjęcie postu lub innych uczynków pokutnych, ofiarowanych w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie.

Księży Archidiecezji Przemyskiej proszę, aby w środę, 26 stycznia 2022 r., podczas każdej Mszy świętej, w modlitwie powszechnej umieścili wezwanie „o pokój na Ukrainie”. Ponadto zalecam odmówienie stosownej modlitwy na zakończenie Mszy świętej lub podczas zaplanowanego nabożeństwa, z zachowaniem norm liturgicznych.

W tym dniu, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza święta w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszam wiernych do wspólnej modlitwy oraz duchowej łączności za pośrednictwem Radia FARA.

Maryjo, Królowo pokoju, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem,
✠ Adam Szal
Metropolita Przemyski

DO POBRANIA:

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone