26 lutego 2015
ZAKOŃCZENIE KATECHEZ PRZEDMAŁŻEŃSKICH

W dniu dzisiejszym zakończyła się seria Katechez Parafialnych przygotowujących do Sakramentu Małżeństwa. Uczestniczyło w niej dwadzieścia sześć osób. Uczestnicy katechez pochodzili z różnych wspólnot parafialnych: Ustrzyk Dolnych, Ropienki, Uherzec Mineralnych, Ustjanowej, Wojtkowej, Równi, Kupiatycz, Bezmiechowej, Hoszowa, Paszowej oraz Zahutynia. Katechezy rozpoczęły się w pierwszą niedzielę adwentu. W każdą środę, pomijając okres świąt Bożego Narodzenia i czas ferii, podczas spotkań ukazywana była katolicka nauka o Sakramencie Małżeństwa. Mowa była o znaczeniu i wartości sakramentu małżeństwa, jego istocie, wymaganiach wobec małżonków i rodziców (ect.). Często stawiane było pytanie: Jak w dzisiejszych czasach dobrze przygotować się, by być dobrą żona i mężem oraz dobrą matką i ojcem? Próbowaliśmy na te pytanie odpowiadać w oparciu o Pismo święte, Naukę Kościoła oraz publikacje z dziedziny sakramentologii małżeńskiej.

Wszystkim uczestniczącym w katechezie przedmałżeńskiej życzymy
Błogosławieństwa Bożego w bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu
oraz na drodze życia małżeńskiego i rodzinnego.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone