17 kwietnia 2022
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 2022

Chrystus zmartwychwstał… Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Chrystus zmartwychwstał i  żyje na zawsze, a dzięki temu i my razem z Nim żyć będziemy. To zasadnicza prawda o Bogu i o człowieku. „Właśnie dlatego, że Jezus jest Synem, że jest całkowicie zakorzeniony w Ojcu, mógł zwyciężyć śmierć i pozwolić zajaśnieć pełni życia. Nasz kultura straciła zdolność dostrzegania konkretnej obecności Boga, Jego działania w świecie. Uważamy, że Bóg znajduje się w zaświatach, na innym poziomie rzeczywistości, oddalony od naszych konkretnych relacji”… /Lumen Fidei, 17/

Tak jednak nie jest. Zmartwychwstanie to ostateczne zwycięstwo, ale nie jakieś abstrakcyjne, poza człowiekiem, które mogę sobie obejrzeć z daleka. To jest zwycięstwo człowieka. Chrystus to zwycięstwo ofiarowuje człowiekowi. On daje udział  w swoim zwycięstwie człowiekowi. Chrystus chce, by człowiek zwyciężył śmierć, by żył. Taka jest wola Boga Ojca. Potwierdzeniem tego jest zwycięstwo śmierci Syna Bożego przez zmartwychwstanie. On zmartwychwstał dla każdego człowieka, dla każdego z nas, byśmy żyli. Zatem Zmartwychwstanie Chrystusa  to nie tylko kwestia teologiczna, odnosząca się do wiary w to, że dwa tysiące lat temu Jezus powstał z martwych. Odnosi się ono do życia człowieka, do śmierci i zmartwychwstania człowieka, do naszego zmartwychwstania. Takie przeżycie Świąt Wielkiej Nocy nadaje sens, konkretny sens naszemu życiu i przeznaczeniu… I ciągle na nowo trzeba nam ten sens odczytywać…

Zdrowych, pełnych pokoju, radości paschalnej i nadziei Świąt Wielkanocnych życzy:

Józef Bieniek, proboszcz

Łukasz Majchrowski, wikariusz

Paweł Zając, wikariusz

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone