9 kwietnia 2023
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 2023

Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Tak możemy pozdrawiać się dzisiaj i przez Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Takie pozdrowienie jest jednocześnie wyznaniem wiary. Wyznając także w ten sposób wiarę, dajemy świadectwo wobec bliźnich. Jednocześnie wyrażamy w ten sposób radość i nadzieję, których nie chcemy zatrzymać dla siebie. Zmartwychwstanie Pańskie jest przede wszystkim dla nas, czyli dla Kościoła, którego Chrystus jest Głową i jest fundamentem naszej wiary i naszą radością i naszą nadzieją i naszą przyszłością, która staje się tu i teraz w tajemnicy Chrystusowego Kościoła.

W sekwencji wielkanocnej śpiewamy: Zmartwychwstał Pan mój i nadzieja, a miejscem spotkania będzie Galilea…

Osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, który jest źródłem życia, nadziei, przeżywania wiary we wspólnocie Kościoła i ciągłego w niej dojrzewania, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w mocy Zmartwychwstałego, posłuszeństwa Jego Słowu. Błogosławionych Świąt…

Ks. Józef Bieniek, proboszcz

Ks. Łukasz Majchrowski, wikariusz

Ks. Paweł Zając, wikariusz

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone