24 grudnia 2016
życzenia bożonarodzeniowe

Program duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem IDŹCIE I GŁOŚCIE, jest wielką refleksją związaną z przyjściem na świat Bożego Syna, a zarazem wyzwaniem do odbudowywania naszej tożsamości jako chrześcijan i wynikającego stąd posłannictwa.

Bycie chrześcijaninem warunkuje dawanie Chrystusowi pierwszego miejsca na wszystkich płaszczyznach życia. On je uporządkuje i napełni pokojem i ładem. A potrzeba ładu i pokoju w naszych sercach, w naszym myśleniu, wartościowaniu i działaniu. Potrzeba prawdy i jedności i troski o dobro wspólne, o dobro naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Potrzeba poszanowania Bożego Prawa i tego, aby ludzkie prawo nie było ponad nim. Nie wolno gubić, czy rozmazywać swej tożsamości jako wierzących. Co więcej, trzeba iść z autentyczną wiarą w środowiska, które ją zagubiły. I to jest wyzwanie dla każdego z nas.

W duchu jedności i pokoju składamy życzenia obfitych łask Nowonarodzonego:

Życzenia dla małżonków i rodziców, dla rodzin, dla starszego pokolenia, które swoją mądrością i wiarą ubogaca młodych.

Życzenia zafascynowania i zachwytu osobą Syna Bożego Jezusa, co sprawia, że człowiek staje się zdolny do przemiany siebie, i do działania na rzecz przemiany innych.

Niech Jezus rzeczywiście króluje w naszym życiu, a nasze chrześcijaństwo niech coraz bardziej staje się świadectwem zdolnym przemieniać innych.

Niech rozgrzewa serca wiarą, nadzieją i miłością i wypełni codzienność 2017 roku swoim błogosławieństwem.

Zdrowych, radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz szczęśliwego Nowego Roku życzę wraz z księdzem wikariuszem 

 

Ks. Józef Bieniek, proboszcz

Ks. Rafał Mikos

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone