15 kwietnia 2017
Życzenia Wielkanocne

Hasło obecnego roku duszpasterskiego jest bardzo wymowne: „Idźcie i głoście”. To program dla wszystkich chrześcijan zrozumiały zwłaszcza w kontekście Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zmartwychwstanie bowiem jest największym świętem całego chrześcijaństwa i największym cudem w dziejach świata. Z uwagą słuchamy odważnego i radosnego świadectwa apostołów i uczniów, mówiących o zmartwychwstaniu Chrystusa. Ich świadectwo pogłębia naszą wiarę w Zmartwychwstanie. Czyni to zwłaszcza każda Eucharystia, będąca uobecnieniem Tajemnicy Paschy Chrystusa i naszej Paschy. Czyni to także modlitwa wspólnotowa i indywidualna, czytanie Pisma świętego i odpowiedniej lektury, refleksja nad życiem w kontekście doczesności i wieczności. W ten sposób umacnia się nasza wiara w Syna Bożego i rośnie mobilizacja, by iść i głosić wielkie dzieła Boże współczesnemu światu, by podejmować na nowo trud apostolstwa.

Niech Święta Paschalne zaowocują w nas odwagą wiary w Syna Bożego i bycia apostołem w środowiskach niejednokrotnie zatracających swoją chrześcijańską tożsamość.

Niech zaowocują odwagą dawania świadectwa wiary i tożsamości z Kościołem.

Niech staną się na nowo źródłem nadziei i miłości, która rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

Życzę wraz z księdzem wikariuszem Rafałem i diakonem Pawłem, aby dar Chrystusa Zmartwychwstałego, zagościł w nas i w naszej wspólnocie parafialnej, ku wspólnemu budowaniu siebie i innych w wierze, nadziei i miłości.

Zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz serdecznych i ubogacających spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Ks. Józef Bieniek – proboszcz

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone