15 czerwca 2017
Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba…

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Ponieważ podczas Triduum Paschalnego skupiamy się na celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego też celebrowanie wszelkich innych tajemnic i wydarzeń jest przeniesione na późniejszy czas w ciągu roku. Inicjatorką ustanowienia tego święta była św. Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup po wyborze na papieża już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.

Przeżywamy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią Chleba. Dziękujemy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm.

Głowna Msza święta Uroczystości odbyła się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył  ks. prał. Józef Bieniek a koncelebrowali ks. Dziekan Roman Szczupak, który wygłosił piękną homilie oraz Księża Wikariusze z ustrzyckich Parafii.

Po zakończonej Mszy świętej, przy pięknej słonecznej pogodzie wyruszyła procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta do kościoła parafialnego św. Józefa Robotnika, podczas której modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców naszego miasta.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone