25 grudnia 2022
BOŻE NARODZENIE 2022

Człowiek jest istotą będąca w drodze. Jako ludzie wierzący znamy cel naszej drogi i w związku z tym jesteśmy pielgrzymami.

„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał Światłość Wielką”, przypomina prorok Izajasz. „Bóg jest Światłością i nie ma w Nim żadnej ciemności”, oznajmia św. Jan Ewangelista. W pielgrzymce życia, pośród ciemności,  kroczymy ku Światłości. I jako pielgrzymi potrzebujemy Bożej łaski, którą jest Wcielony Bóg Jezus Chrystus. Potrzebujemy także postawy ubogich, czyli tych, którzy w Jezusie jako Bogu złożyli nadzieję.

Tajemnica Bożego Narodzenia, które jest Światłem, staje się  wezwaniem dla każdego z nas, zwłaszcza w dzisiejszym świecie pełnym ciemności, negacji Światłości, „która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi..”

 I jest Boże Narodzenie wielką szansą dla człowieka, by odrodził się w swojej tożsamości wiary i nadziei,  otworzył się na Emmanuela, Boga z nami i dla nas…

Niech ta refleksja stanie się źródłem pokoju, jedności i wspólnoty, radości wiary. Radości przyjęcia daru i dzielenia się nim na drogach życia.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku parafianom i gościom obecnym w naszych rodzinach i we wspólnocie…

Ks. Józef Bieniek, proboszcz

Księża wikariusze: Łukasz Majchrowski i Paweł Zając

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone