25 lutego 2015
PATRONALNE ŚWIĘTO Zespołu Szkół Publicznych nr 1

zsp1udZespół Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych przeżywał dzisiaj swój wielki dzień, swoje imieniny: Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Uroczystości rozpoczęły się w naszym kościele Mszą Świętą o godzinie 9.00, sprawowaną za wszystkich Uczniów, za Absolwentów, Nauczycieli, Dyrekcję, Pracowników Szkoły oraz za zmarłych, którzy mieli łączność ze swoją Alma Mater. W Eucharystii brali udział: Goście, Rodzice, Opiekunowie, Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz delegacje Dzieci i Młodzieży. Mszy Świętej przewodniczył ks. Paweł z ks. Adamem, a okoliczną homilię wygłosił ks. Adam, Proboszcz z Brzegów Dolnych, który przybliżył nam piękną Postać naszego Patrona. Ksiądz Kaznodzieja przypomniał nam, iż Mikołaj Kopernik wiele wymagał od siebie oraz umiejętnie łączył sprawy wiary i nauki w swoim ciekawym życiu. Zachęcał każdego do dobrej i wytężonej pracy nad sobą.  Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się do Szkoły na uroczystą akademię. Wszystkim związanym z naszą Szkołą życzymy wielu Łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia i prawdziwej radości na każdy dzień. (xPH)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone